background-random-01
Praktyki / pracodawcy
 
Studentom italianistyki są oferowane staże zawodowe w instytucjach związanych z gospodarką i kulturą włoską, głównie w związku z rozwojem kompetencji w zakresie tłumaczeń odmian specjalistycznych języka włoskiego i uprawnień translatorskich (ustnych i pisemnych), pozwalające zastosować w praktyce zdobytą podczas studiów wiedzę.

Studenci i absolwenci mogą korzystać z rekomendowanych przez Zakład Italianistyki ogłoszeń pracodawców, współpracujących z Wydziałem Filologicznym UŁ poprzez Radę Biznesu i Pracodawców lub bezpośrednio z Instytutem Romanistyki.

Rekomendowana jest współpraca z takimi firmami i organizacjami, jak:

CAPITA
Ceri International\
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi
Magellan
Fujitsu
Infosys BPO Poland
Whirpool EMEA
Wydawnictwo De Gruyter Open
Dom Wydawniczy Księży Młyn
Wydawnictwo Naukowe Primum Verbum
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Więcej informacji dot. możliwości współpracy, odbywania praktyk oraz zatrudnienia można pozyskać ze strony Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ: http://www.radabiznesuwf.uni.lodz.pl/ oraz strony Biura Karier UŁ: http://biurokarier.uni.lodz.pl/
w szczególności poprzez wyszukiwarke w zakresie ofert pracy, staży i praktyk: http://biurokarier.uni.lodz.pl/dla-studentow-absolwentow/oferty-pracy-praktyk-i-stazy/


Koordynatorem ds. promocji i kontaktów z otoczeniem  społeczno-gospodarczym w Zakładzie Italianistyki jest pan mgr Ilario Cola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zakład Italianistyki współpracuje ponadto ze szkołami średnimi, gdzie studenci mogą odbywać praktyki nauczycielskie, np. III LO w Łodzi, XXIII LO w Łodzi, LO im. St. Małachowskiego w Płocku, LO im. Wł. Jagiełły w Płocku, LO im. J. Słowackiego w Częstochowie i inne.

Koordynatorem ds. nauczycielskich praktyk studenckich na kierunku filologia włoska jest pani dr Joanna Ciesielka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.