background-random-02
AKTUALNOŚCI
środa, 14 lutego 2018

plan zajęć


W zakładce plan zajęć zamieszczono rozkład kursów na semestr letni. 
W piątek 12.01 na specjalnym spotkaniu kół naukowych ItaliAMO i GIROL'AMO rozstrzygnęliśmy konkurs na recenzje współczesnych włoskich dzieł literackich. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny  wszystkie nadesłane przez studentów teksty były ciekawe, oryginalne i świadczyły o wielkim zaangażowaniu w poznawanie włoskiej kultury. Już niedługo będzie można przeczytać je w kolejnym wydaniu czasopisma "ItaliAMO". Nasi studenci sięgali po dzieła Susanny Tamaro, Marco Giovanettiego, Niccolò Ammanitiego, Fabio Volo, Donato Carrisiego, Lidii Ravery, Eleny Ferrante oraz Michele Giuttariego. Komisja konkursowa zadecydowała, że I miejsce zajął Krzysztof Dębowski, II - Christian Gasperi, a III - Dominika Kobylska. Wyróżnienia otrzymali: Anna Głowacka, Marta Dryjańska, Lidia Tomaszewska, Anna Marędzik, Beata Jaworska oraz Zbigniew Fiedorczuk. W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy natomiast wystąpienia pani dr Elżbiety Tomasi-Kapral, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z przekładem literackim. Ten dzień był zatem wielkim świętem włoskiej literatury. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego przedsięwzięcia i serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym studentom!

 

Fotorelacje z wydarzenia: https://www.facebook.com/SKN.ItaliAMO/posts/1531332893587329https://www.facebook.com/InstytutRomanistykiUL/posts/433148937103170 

 

Szanowni Państwo,

 

w przyszłym tygodniu, jak dobrze wiecie, odbędzie się pierwszy etap XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego.

Bardzo prosimy, abyście przestrzegali Państwo obowiązującego regulaminu.

Test w formacie pdf zostanie przesłany na te same adresy dnia 11 stycznia o godzinie 8:30, abyście mieli Państwo czas na wydrukowanie go odpowiednio wcześniej.

Test powinien rozpocząć się 12 stycznia punktualnie o 12:00 (dopuszczalne jest rozpoczęcie testu kwadrans wcześniej lub kwadrans później w celu uniknięcia przerw szkolnych), a  czas jego trwania nie powinien przekroczyć 90 minut.

Natomiast klucz odpowiedzi do zadań zamkniętych zostanie przesłany dn. 13 stycznia o godz. 8:30.

W kwestii zasad dotyczących terminu sprawdzania testu odsyłamy Państwa do Regulaminu Konkursu.  

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Państwu i Państwa uczniom powodzenia i połamania piór!

                                                                                                                      Organizatorzy

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Świąteczne spotkanie SKN ItaliAMO

Drodzy Studenci!
Mamy przyjemność zaprosić Was na świąteczne spotkanie SKN ItaliAMO.
Odbędzie się 18 grudnia br. w godzinach 11:45-13:15 w sali 0.01.
W trakcie spotkania chcielibyśmy opowiedzieć Wam o włoskich świątecznych smakołykach oraz o Cinepanettone. O tym ciekawym filmowym zjawisku opowie nam gość specjalny - mgr Diana Dąbrowska.
Serdecznie zapraszamy Was do udziału! Będzie to okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu kulturoznawstwa, filmoznawstwa i realioznawstwa. 
Spotkanie będzie dostosowane do poziomu językowego uczestników - zapraszamy zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące.
A presto,
SKN ItaliAMO