background-random-02
środa, 05 lipca 2017

obrona doktoratu Stefana Cavallo

Mamy przyjemność powiadomić, że w poniedziałek 3 lipca 2017 r. odbyła się pomyślnie obrona doktoratu naszego kolegi z Zakładu Italianistyki, odtąd dr. Stefana Cavallo.

Tematem rozprawy była: „Analisi di enunciati ironici nella lingua italiana della cultura e dei media tra la fine del XX secolo e l’inizio del XXI”
środa, 14 czerwca 2017

Concorso cinematografico

In occasione della XVII edizione della Settimana della lingua italiana nel Mondo (16-22 ottobre 2017), quest'anno dedicata a "L'italiano al cinema, l'italiano nel cinema", la Societa' Dante Alighieri promuove il concorso "Come dentro uno specchio - L'Italia vista fuori dall'Italia"
Stowarzyszenie „Venae Artis” we współpracy z Katedrą Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ ogłosiło konkurs im. Profesor Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej na najlepszą pracę magisterską dotyczącą kina polskiego lub edukacji audiowizualnej. Mogą w nim wziąć udział absolwenci, którzy ukończyli studia od 1 maja 2016 do 30 kwietnia 2017. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 czerwca 2017 roku.

Konkurs adresowany jest do filmoznawców, kulturoznawców, polonistów, pedagogów oraz przedstawicieli wszystkich innych dyscyplin, które – choćby na marginesach – zajmują się kinem lub edukacją audiowizualną. Nagroda ma charakter finansowy.
Zakład Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "TRANSLATORYKA I TRANSLACJE TiT IV. Przekład w XXI wieku: wyzwania, możliwości, trendy", która odbędzie się w dniach 22-23 września 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
W załączniku publikujemy listę laureatów tegorocznej edycji Konkursu Języka Włoskiego.